Kontakt

BLV Centrum Wsparcia

USHIO Poland Sp. z o.o.
Pass, Ul. Stefana Batorego 17
05-870 Błonie, Polska

Tel +48 (22) 731 13 45
Fax +48 (22) 731 13 63
E-Mail handel(at)ushio.pl
www.blv-licht.pl

Ogród sałatowy, Japonia
Lampy HPS HORTURION

„Wiedza i obsługa zapewnione przez BLV oraz Ushio są podstawowym czynnikiem, który pomoże mi w stabilizacji jakości i ilości produkowanej papryki.

Dzięki zastosowaniu lamp BLV HORTURION chcę zwiększyć plony i sądzę, że uda się to osiągnąć przez wcześniejsze sadzenie i przetrwanie zimy dzięki sztucznemu doświetlaniu. W ten sposób możemy dokonywać zbiorów wcześniej, zwiększając zarówno plon, jak i wartość z kilograma.”

Yutaka Kobayashi, właściciel

Lokalizacja:

Ogród Sałatowy to jeden z największych producentów papryki w Japonii, doskonale znany w całym kraju. Obszar plantacji wynosi prawie 2,3 ha, z czego obecnie prawie 5000 metrów kwadratowych posiada sztuczne oświetlenie. 

Wyzwanie: Zaplanowanie i realizacja idealnego rozwiązania doświetleniowego dla nowo wybudowanej szklarni, z uwzględnieniem poprawy jakości i wielkości plonu oraz skróceniem okresu kiełkowania i propagacji, aby przyspieszyć termin zbiorów.

Instalacja:

Ogród Sałatowy stosuje zasilacze BLV oraz 1000W oświetlenia HPS BLV, celem zwiększenia i optymalizacji plonu papryki. 1000 W oświetlenie HPS zostało wybrane ze względu na najwyższy strumień światła (2100 µmol s-1).Oświetlenie BLV jest używane na obszarze kiełkowania papryki, a także na obszarze propagacji i produkcji. Intensywność światła na obszarze propagacji i produkcji została ustawiona na 70 µmol s-1 m2 (na poziomie uprawy). Aby lepiej kontrolować intensywność doświetlenia zainstalowano dwie oddzielne linie zasilające. W ten sposób poziomy oświetlenia mogą być zredukowane o 50%.