Kontakt

BLV Centrum Wsparcia

USHIO Poland Sp. z o.o.
Pass, Ul. Stefana Batorego 17
05-870 Błonie, Polska

Tel +48 (22) 731 13 45
Fax +48 (22) 731 13 63
E-Mail handel(at)ushio.pl
www.blv-licht.pl

Historia

BLV Licht- und Vakuumtechnik została założona w Steinhoering w Niemczech w 1968 roku. Jako producent wysokiej jakości lamp do oświetlenia ogólnego oraz na rynki niszowe, firma szybko zdobyła pozycję na rynku i wyrobiła sobie markę. Dzisiaj specjalizuje się w produkcji specjalnych rozwiązań oświetleniowych stosowanych w wielu branżach takich jak obiekty sportowe, oświetlenie akwarystyczne i ogrodnicze. 

Globalny zasięg

BLV należy do cieszącej się światowym uznaniem grupy USHIO, lidera na globalnym rynku specjalnego oświetlenia, której obroty wynoszą około 1,3 miliarda EUR. BLV rozwija i produkuje swoje produkty pod marką BLV, które dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie.

Lokalne zaangażowanie

W 2006 roku firma BLV przejęła polską spółkę Natrium, która w 2017 roku została przemianowana na USHIO Poland.

Początkowo prowadziła działalność badawczo-rozwojową dla zakładu produkującego lampy elektryczne w Warszawie, następnie przeniesiono ją do własnej siedziby w miejscowości Błonie, położonej blisko obecnej lokalizacji, doskonałej pod względem dostępności i logistyki.

Po zmianie nazwy na USHIO Poland, w Pass otwarto zupełnie nową fabrykę o powierzchni produkcyjnej 5000 metrów kwadratowych. Nowy budynek mieści dwie linie produkcyjne wytwarzające głównie lampy metalohalogenkowe (MH) i wysokociśnieniowe sodowe (HPS) w ramach serii TOPFLOOD i HORTURION, obydwie sprzedawane pod marką BLV.

Oprócz głównej siedziby BLV, USHIO Poland to nie tylko najważniejszy zakład produkcyjny produktów BLV, ale także lokalny węzeł sprzedaży na rynek polski i wschodnioeuropejski.

 

                                                    Schemat organizacyjny

 

 

  Nasza Misja

„Słuchamy naszych klientów i dopasowujemy najlepsze rozwiązania oświetleniowe do ich indywidualnych potrzeb. Nasz dział badań i rozwoju, laboratorium w Niemczech i cała nasza produkcja przyczyniają się do tego, że oferujemy wyjątkową jakość i szybki czas reakcji. Nasz biznesowy sposób myślenia napędza relacja z klientami w duchu partnerstwa."